Erdoğan mitinge katılanların sayısını açıkladı: Biz burada 1 buçuk milyon kişiye alıştık ama

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan millet bahçesine dönüştürülen Atatürk Havalimanı’nda partisinin gerçekleştirdiği ‘Büyük İstanbul Mitingi’ne katıldı.

Konuşmasının büyük bölümünü Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmeye ayıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu için “Islığı dağı taşı tuttu güttüğü bir keçi” ifadesini kullandı.

1,5 MİLYONA ALIŞTIK AMA…

Seçimlere 1 hafta kala İstanbul için tüm kaynakları seferber eden Erdoğan mitinge katılanların sayısını 650 bin olarak açıkladı. Erdoğan “Biz burada 1 buçuk milyon kişiye alıştık ama bugün 650 bin kişi var” dedi.

“Bu şehri CHP zihniyetinden 31 Mart’ta kurtarmamız gerekiyor.” diyen Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

“Anadolu’da gittiğim her yerde söylüyorum. İstanbul’daki hemşehrilerinizi arayın. İnşallah 1 Nisan’da İstanbul yeniden sahiplerine kavuşsun.

Bir hafta hiç durmadan gece gündüz çalışacağız. Bu İstanbul ki; şairlerin sadece bir semtini sevmeye ömrünün yetmeyeceğinden korktuğu şehirdir. Seyyahların sürekli yeni güzelliklerini keşfettiği şehirdir.

Bugün burada yatağına sığmayan bir İstanbul görüyorum. Her anı başlı başına bir şiir olan bu şehirde sizlerle olmaktan bir kez daha memnuniyet duyuyorum.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde şahsıma verdiğiniz destekten ötürü sizlere şükranlarımı sunuyorum. İstanbul’un bu desteğinden memnun kaldık. Ama gönlümüz daha yüksek oranlardan yana. İstanbul’u Muradına kavuşturarak bu hedefine de ulaştıracağız.

“CHP DEÖEK ÇÖP, ÇUKUR, ÇAMUR DEMEK”

Sağlam adam sağlam aday. İstannbul 1 Nisan’da yeniden gerçek sahiplerine kavuşacak. Eser ve hizmet siyasetini tekrar başlatacağız.

İstanbul öyle bir şehirdir ki buraya sahip olunamaz. İki bayramı bir den yaşayacağız. CHP demek çöp, çukur, çamur demektir. Bu arkada burada çalışmaya başladıktan sonra ne değişti?

Ekrem İmamoğlu israftan bahsediyor. Sen her şeyi israf ettin zaten. Akıllı belediyecilik diyor. Akılsız belediyecilik… Bütün bu dönüşümü, devranı değişmeye var mıyız? Bir hafta gece gündüz demeden çalışıyor muyuz? Utanmadan metro yaptım diyor. İstanbul’daki mevcut metroların tamamı bize ait.

Utanmadan metro yaptım diyor. İstanbul’daki mevcut metroların tamamı bize ait. Bizden sonra gelen arkadaşlarımız da eser ve hizmet siyasetini sürdürdü.

İstanbul 94 öncesi dönemine dönme emareleri göstermeye başladı. Emekleri olmayan işleri sahiplenme cinlikleri dışında geriye koca kayıp bir 5 yıl kalıyor.

İstanbul’a bir şey yapmak için önce hem kafanızın hem kalbinizin hem mesainizin tamamını bu şehre vermeniz gerekiyor.

Yarısı kayakta, yarısı tatilde, yarısı genel başkanını devirmek için kalan zamanda İstanbul’a bir şey kalmıyor. Kabahatlerini örtmek için engelleniyoruz yalanına sarılıyor. Tüm belediyeler ne alıyorsa İstanbul da almıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x